DERS SAATLERİ

Pazartesi-Cuma

19:00-22:00

 

Cumartesi

14:00-21:00

İstiklal Caddesi Postacılar Sokağı Santa Maria Apartmanı,

Tünel - İstanbul

0532 2085965

 

ADRES
BİZİ  BUL

Etnik34’te flamenko dans eğitmeni olan, Etnik34 flamenco Dans İstanbul’un kurucusu Işıl Reina, İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde eğitimini sürdürürken, sahne kompozisyonu ve “visual art” konusunda uzmanlaşmak üzere 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Burada flamenkoyla tanıştı. Türkiye’ye dönünce okulunun yanı sıra flamenko eğitimine devam etti. Marmara Üniversitesi’ni 1993 yılında bitirdi. Bu sıralarda dansçı Manuel Reina ile tanıştı. Bir süre sonra evlenen çift, İspanya’da Sevilla’ya yerleşti. İspanya’da flamenko eğitimine ağırlık verdi ve üç yıl boyunca birçok flamenko eğitmeninden ders aldı. İstanbul’a döndükten sonra eşiyle birlikte 2004 yılında Etnik34 flamenko atölyesini açtı ve burada eğitim vermeye başladı. Etnik34 bünyesinde Etnik34 Creative Group’u kurdu; Flamenco-Alaturka, Flamenco Turco,Karabiber gibi projeler oluşturdu ve sahneledi. Flamenkonun yanı sıra reklam yönetmenliği ve kısa film çalışmalarını sürdüren Işıl Reina, son dönemde hem Flamenco Reina grubuyla sistemli olarak sahne çalışmalarına ve konserlere devam etmekte, hem de eğitmenliğini sürdürmekte. Ayrıca kendi yetiştirdiği bir grup dansçının yer aldığı Işıl Reina Dans projesinin üzerinde çalışmaktadır.

Dans çalışmalarına 6 yaşında José Galván Akademisi’nde başladı ve Manolo Marin ile devam etti. 5 yıl boyunca Profesor Antonio Castillo'dan klasik dans eğitimi aldı. Dansında olgunlaştığında, Sevilla Konservatuarı'nda Manolete ve Antonio Canales ile koreografi kurgulama çalışmalarına başladı. Profesyonel hayata adım attığında 9 yaşındaydı. 18 yaşında dünyaca ünlü Jose Galvan Flamenko Dans Grubu’na girdi. Sevilla’nın tablaolarından biri olan El Arenal’da sahneye çıktı. Değişik flamenko gruplarıyla dünyayı dolaştı; New York, Tokyo, Berlin ve Sao Paolo'da yaşadı, dans gösterileri ve eğitmenlik yaptı. Flamenko üzerinde çalışırken, modern dansla ilgilendi ve koreografi eğitimini derinleştirdi. Ballet Yoko Komatsubara’da koreografi çalışmaları yaptı. Japonya'da İspanya Milli Balesi’nden Luis Ortega ve Curro de Bormujos ile sahneye çıktı. Katıldığı flamenko yapıtlardan bazıları Tierra y Fuego, Carmen, Bernarda Alba'dır. Paco Mora gösterilerinde birinci dansçı olarak yer aldı ve tüm Güney Amerika'yı dolaştı, Almanya, İsveç ve Hollanda turnesine çıktı. Yoko Komatsubara ile Festival Union’a katıldı. İstanbul’daki flamenko çalışmalarına, 1999 yılında eğitmen olarak başladı. 1999 yılında Işıl Karaman’la tanıştı, 2002 yılında evlendiler. Birlikte Sevilla’ya gittiler ve üç yıl yaşadılar. İstanbul’a döndükten sonra birlikte kurdukları Etnik34, 2014 yılında 10. yaşını doldurdu. Bu süreçte kurucusu ve koreografı olduğu Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion grubuyla festivallere ve uluslararası organizasyonlarda yer aldı. Manuel Reina, Flamenco Reina adını verdiği grupla birlikte düzenli gösteriler ve konserler vermekte, farklı konseptlerde projeler hazırlayıp sunmaktadır. 

1982, yılında Hindistan’in Andhra Pradesh eyaletinde doğan Rajesh RAPAKA, 8 yaşında ‘’Kuchipudi’’ dalinda Hint Klasik Dans eğitimi görmeye başlamıştır. Hindistan’ın renkli kültürunden etkilenip, kuzey ve güney bölgelere ait farklı dans türlerini de araştırmıştır. Duygularin bedensel hareketlerle anlatılıp, yuz ifadeleri ve el simgeleriyle sahnede bir hikayenin canlandırıldığı hint danslarini butun dunyaya yaymak amaciyla eğitimler baslatip, profesyonel gruplari kurarak sayisiz sahne gösterilerine imza atmistir. 2001 yılında Türkiye’ye gelen Rapaka, Hindistan Büyükelçiliği’nin ricası ile, bir gösteri için, Türkiye’de Hint Dans egitimlerine baslamistir. Ankara’da kurulan bu grup Meenu Priyadarshini ve Rajesh Rapaka tarafindan yonetilmistir. Ayni anda 30 kisilik profesyonel dansçısı olan bu grupta 1000’e kadar da ogrenci olmustur.Grup, Ankara’nin Anadolu Gösteri Merkezi gibi dev sahnelerinde yer alarak 60 – 90 dk’ lık gosteriler yapmistir. Son 12 yildir Turkiye’de gercek anlamıyla hint danslarini ogretmeye ve tanitmaya calisan Rajesh Rapaka son 3 yildir Istanbul’da’’ Etnik 34’’dans okulunda çalışmalarına devam etmektedir.Add Description here

1979’da Madrid’te doğdu. 19 yaşında Granada’da Escuela Municipal de Flamenco adlı akademisinde flamenko’ya başladı. Concha Jareno, Belen Maya, Rafaela Carrasco, Luis de Luis, Marcos Flores, La Presi gibi flamenkonun en ünlü isimleriden teknik ve koreografi eğitimleri aldı. Barcelona ve Granada’da Los jardines de Zoraya ve El Patio Andaluz gibi şehrin en iyi tablaolarıda çalıştı. 2012 senesinde Pera Güzel Sanatlar Flamenko Bölümünde bir Workshop için İstanbul’a ilk kez gelerek 2013 senesinde İstanbul’a yerleşti. Şuan Etnik34 Flamenko Studiosunda teknik ders vermeye devam etmektedir. Yer aldığı festival ve gösteriler:

2007: Maria Carrasco Compania ile Los Colores de Lorca

2009: Esther Marin Compania ile Mujeres del Mediterraneo Festival

2010: Sacromente’de Flamenco en Las Cuevas ( Koreografi & Dans ) Flamenco Orientel Compania de Anlage. Malezya’ya Cuadro Flamenco Triti Tran adlı kendi ekibi ile dans gösterisi.

2012: Yehudi Menuhim Gstaad Gipsy Festival Voices of Tomorrow projesi (Fransa, İtalya , Slovakya ve İsviçre ) ‘’Ciutat Flamenco’’ (Barcelona Flamenco Festıvali) da bir workshop düzenleyip, Olga Pericet ve Andres Corchero’nun koreografıler ile ögrencileri ile gösteri yaptı.

2013: Uluslar Arası Ankara Flamenko Festivali kapsamında ‘’Tortilla Flamenko’’ ve İstanbul’da Flamenko Reina ile Endülüsten İstanbul’a adlı gösteride dans etti.

video izle

Ana Anouk Llanes dans kariyerine, 3 yaşının henüz başlarındayken klasik bale ile başladı. Profesyonel dans kariyerinin temelleri ise 8 yaşındayken Washington Contemporary Ballet Youth Company’de atıldı. 14 yıllık yoğun bir bale ve modern dans eğitiminden sonra, Kuzey Amerika'nın efsane koreograf ve hocası olan Oscar Nieto’nun eğitmenliğinde tam zamanlı flamenko çalışmalarına başladı. 1 yıllık çalışmadan sonra Ana, Kanada’da profesyonel olarak çalışmaya başladı ve 2006’da Vancouver Flamenko Festivali’nde sahne aldı. Ağustos 2006′da Jerez de la Frontera’ya yerleşti. 2007 yılında, Jerez’de bulunan “la sala de compañia” adı verilen salonda dans etmesi teklif edildi ve bu gösteride kendisine şarkısıyla Mara Rey eşlik etti. Ana María López, Mercedes Ruíz, María “Chacha” Bermúdez, Manuela Carpio, Maria Vargas, Maria José Franco ve efsane Joaquin Grilo gibi ustalardan eğitim aldı. 2009 yılında Türkiye'ye yerleşen Ana LIanes, Hem Mavi Siyah Flamenko Topluluğu hem de Duende grubuyla 4 seneden fazla çalıştı. Flamenko Ankara Derneği’nin düzenlemiş olduğu Uluslararası Flamenko Ankara Festivalinde 4 sene arka arka sahne aldı. Bu süre zarfında ayrıca çeşitli televizyon programlarına katıldı (Kanal B, TRT) ve reklam çalışmalarında yer aldı. 4 sene boyunca Flamenko Ankara'nın baş eğitmeni olarak çalışan Ana, 2013 yılında İstanbul’a taşındı ve Etnik 34’te eğitim vermeye devam ediyor.

 

Müzik ögretmenliği ve Müzik Terapisi üzerine masterini, Cáceres Üniversitesi, İspanya'da tamamlamistir. 2000 yilindan bu yana profesyonel olarak, perküsyon ve bateri calmaktadir. Seminer ve calismalarina, Kaita ve Nene, Jorge Pardo, Carles Benavent, Gerardo Nuṅez, Ángel Sánchez "cepillo", Manuel ve Isil Reina ile devam etmistir.

video izle

Please reload

Rajesh Rapaka

Hint Dans Eğitmeni

Işıl Reina

Flamenko Dans Eğitmeni

Manuel Reina

Flamenko Dans Eğitmeni

Cristina Candela

Flamenko Dans Eğitmeni

Ana Anouk Llanes

Flamenko Dans Eğitmeni

Cristobal Sanchez

Cajon Flamenko Eğitmeni

Pico de Triana

Flamenko Vokal ve Fiesta Eğitmeni

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now